Novinky

Duben 2022 Bucanero wom Rankwald

Tak náš Nero se poprvé otcem.

Mamince Kyře se narodilo 5 kluků a 1 fenečka. Všichni se mají skvěle a štěňátka pěkně přibírají na váze.

Více informací se dozvíte u chovatelky https://jorka.wbs.cz/Valka.html

Březen 2022 Bucanero wom Rankwald

Dne 21.3. proběhlo krytí feny Fola z Angeliky. A máme již potvrzeno, že se povedlo a v polovině května můžeme očekávat štěňátka.

V případě zájmu můžete kontaktovat majitelku feny Annu Petruchovou nebo chovatelskou stanici ze Znorovských vinohradů.

s.petruchova@seznam.cz

Únor 2022 Bucanero wom Rankwald

Ve dnech 25.2. a 27.2. proběhlo krytí feny Valka z Florianova dvora. Březost již potvrzena a štěňátka můžeme očekávat na přelomu dubna a května.

V případě zájmu můžete kontaktovat majitelku feny Markétu Szolárovou https://jorka.wbs.cz/Valka.html

Lovecká sezona 2021

Tuto loveckou sezonu jsem nebyla moc aktivní a to z důvodu vyššího stupně těhotenství a s tím spojené problémy. Ale aspoň jsem doprovázela se psem lovce na tah kačen.

Můj táta se Siriusem si loveckou sezonu užívali diamtrálně více jak na polních honitbách tak i v soukromé bažantnici v Přísnoticích.

Výstavy v době covidu

I přes tuto zvláštní dobu se snažím absolvovat výstavy s Nerem.

5.9.2020 jsme absolvovali Národní výstavu Floracanis v Olomouci s panem rozhodčím Petrem Řehánkem s ohodnocením V1, CAC, BOS, NV, ale v této době z bezpečnostních důvodů nebyl zapsán žádný posudek pro zrychlení posuzování.

12.9.2020 se konala přesunutá Národní výstava Ostrava, ale v Brně. Já byla, ale na svatbě takže mě nahradila moje sestra a s Nerem vyběhala ohodnocení V1, CAJC, BOJ, BOS od pana rozhodčího Oldřicha Nehyby, také tady se posudky nevypisovaly. Tímto Nero splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR CHAPION ČR, ale tu frontu na diplom si vystojím sama to jsme po sestře už nemohla chtít :-)

ZV OMS Brno venkov

Absolvovali jsme ZV v Těšanech a obstáli jsme v 1. ceně s 217 body a ohodnocením nos 4.

Terén byl náročný neboť hledání jsme dělali ve vysokém hrachu kde Nero nebyl ani vidět, ale i tak se s tím popral a já byla na něj pyšná.

Narodili se krásná štěňátka

Tak Skaut se stal poprvé hrdým otcem a já mám z toho velkou radost.

18.3.2020 se narodilo 5 kluků a jedna princezna. Všichni se mají čile k světu, mají dobrý apetit a maminka Brita je úžasná a pečující maminka.

Zatím to vypadá, že všechna štěňátka již mají své budoucí úžasné páníčky, ale jestli bude nějaká změna rezervace tak Vás bude informovat chovatelka Stanislava Midrlová na svých webových stránkách: https://zbilehory.webnode.cz/

Další informace budou dále v sekci Skaut / Potomci

Brita se nám pěkně kulatí

Vše probíhá jak má Brita se cítí dobře a pěkně přibírá. Už se těšíme přibližně za dva týdny tu budeme mít štěňátka.

Dobré zprávy / Good news

Po dnešní návštěvě paní veterinářky můžeme oznámit, že fenka Brita Alsa Morava je březí.

Další informace najdete: https://zbilehory.webnode.cz/

DUO CACIB Brno 2020

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy a byli jsme velmi úspěšní. Bucanero vom Rankwald dostal krásné hodnocení v sobotu od pana rozhodčího Ing. Leoše Jančíka a v neděli od paní rozhodčí Tatjany Urekové ze Slovinska. A to v sobotu V1, CAJC, BOJ a v neděli V2.

Víkend byl pro mě i mou dceru velmi náročný, ale co by jsme pro toho našeho nadějného chlupáče neudělali :-)

Leden 2020 Skaut z Florianova dvora

Plánujeme krytí krásné feny Brity Alsy Moravy a to Skautem z Florianova dvora. Mohou se narodit všemožné kombinace! Mohou být s výrazným pláštěm po otci a samozřejmě také světlí, ale i tmaví bělouši po mamince.

Plánované krytí proběhlo 16.1. a za 4 dny jsme fenku nechaly překrýt. Vše proběhlo bez problémů. Teď už jen zbývá držet tlapky aby vše vyšlo.

V případě zájmu o štěňátko můžete kontaktovat CHS Z lesa Královce.

Více zde: https://zbilehory.webnode.cz/

11.1.2020 Bucanero vom Rankwald

Absolvovali jsme první výstavu a to XV. Brněnskou národní výstavu psů a byla velmi úspěšná. Nero se projevoval ne jako začátečník, ale jako zkušený profesor.

Dostali jsme ohodnocení V1, CAJC, BOJ

Lovecká sezóna 2019

I když jsem v září porodila naši úžasnou dceru tak naši psy nezaháleli. Sirius na hony chodil s mým tátou a do bažantnice s mojí sestrou. Sestra si také troufla na Skauta a vzala ho na hon, ale on je pes jednoho pána, takže to nedělalo dobrotu. Ale i tak si Skaut užil zaječí hony neboť moje dcera je klidná a manžel je úžasný a postará se o ni, takže jsem šla na hony už 10 týdnů po porodu a moc jsme si to užili.